Novinky

Kanzelsberger TIP: Spoutaná řeka - Zrození orlické přehrady [kniha]

30. 11. 2020

Obrazový příběh vzniku jednoho z největších českých vodních děl na Vltavské kaskádě.

Historická publikace o vysoce aktuálním tématu. Českou republiku sužují dlouhá období sucha střídaná náhlými lokálními povodněmi. Jednou z možností, jak v obou případech potlačit negativní dopady, je podle mínění některých odborníků budování nových přehrad. Od vzniku dosud posledních vodních nádrží na našem území však uplynulo již dvacet let, ty největší jsou staré víc než půl století. Stále méně lidí proto dnes tuší, co výstavba takového díla obnáší a co vše mění v krajině i osudech místních obyvatel.

O to záslužnější je tato obrazová publikace Josefa Fryše, která přibližuje příběh Orlické přehrady, co do objemu zadržované vody vůbec největší české stavby svého druhu. Kniha začíná mapováním prvotních úvah o výstavbě přehrad na Vltavě, seznamuje čtenáře s přípravnými pracemi (výstavba bytů pro 2 000 pracovníků, výstavba domků pro vystěhované rodiny, stavba vlečky pro dopravu materiálu atd.), podrobně popisuje samotnou stavbu až po dokončení, ale věnuje se také katastrofické povodni roku 2002 a následným opravám a budoucím projektům.

Kniha má pevnou vazbu, 144 stránek, formát 210x280 mm, běžná cena 299 Kč. Kniha by měla být v dostání v knihkupectví Kanzelsberger od 23. listopadu 2020.

ZPĚT
Akce, novinky, soutěže? Nic Vám už neunikne!

© 2021 OC Skalka
Milínská 134, Příbram (mapa)
Návštěvní řád [PDF]

Vytvořil Webdesign Karlovy Vary

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací